Targi POL ECO SYSTEM – p.o. Prezesa Bogusław Białowąs o osiągnięciach i planach Banku Ochrony Środowiska na konferencji prasowej w Poznaniu

Trwają Targi Pol Eco System, czyli Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska w Poznaniu, które potrwają do czwartku, 19 października. Jak co roku w tym prestiżowym wydarzeniu bierze udział nasz Bank Ochrony Środowiska.

Uroczyste otwarcie Targów poprzedziła wspólna konferencja prasowa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Ochrony Środowiska. Podczas spotkania z dziennikarzami reprezentujący BOŚ p.o. Prezesa Bogusław Białowąs zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia BOŚ, wskazywał nasze mocne strony, podkreślał zalety ścisłej współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest większościowym akcjonariuszem Banku Ochrony Środowiska.

Informacje te szybko podchwyciły media, które piszą o znaczącym udziale Banku Ochrony Środowiska we współfinansowaniu krajowych inwestycji z szeroko pojętego obszaru „eko”. Mamy czym się pochwalić: od 1991 r. wartość zakończonych proekologicznych inwestycji współfinansowanych przez BOŚ sięgnęła 50 mld zł. To ponad 59 tys. przedsięwzięć!

Zainteresowanie budzą też najbliższe plany Banku: zaangażowanie w program wsparcia budowy domów drewnianych o konstrukcji szkieletowej, promocja i wsparcie potrzeb finansowych Polaków sięgających po niewielkie odnawialne źródła energii (panele fotowoltaiczne, instalacje solarne, pompy ciepła), zapowiedź wsparcia inwestycji w sektorze ciepłowniczym.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Zwiedzający, zainteresowani ekologią, finansowaniem, poradami naszych ekspertów ekologów licznie odwiedzają stoisko Banku – zielone i nawiązujące do ekologicznej misji BOŚ.(R.A.)